Prečo sa rozhodnúť pre Euronu 

časť 1.   PRANIE

PRANIE s pracími prostriedkami Eurona by Cerny a porovnanie s bežnými, dostupnými na trhu


... Chcete mať Vaše oblečenie čisté alebo len vypraté? ....

V komerčných práškoch (bohužiaľ väčšinou i v detských) nájdete mnoho agresívnych látok, mimo iných aj formaldehydy, fosfáty, chlór. Ale aj plnidlá = látky, ktoré nemajú takmer žiadny prací význam, iba robia dojem veľkého objemu. Z toho dôvodu musíte prášku dávkovať ďaleko viac, ako je potrebné. Tieto látky sú veľmi zle rozpustné a držia sa vo vlákne látky. Čím viac sú naše práčky úspornejšie, tým viac sa prejavuje zhoršenie kožných problémov. Skúste sa niekedy pozrieť do Vašej práčky...Vodu pomaly ani nevidíte, prádlo vo vode nie je ponorené, iba sa v nej tak búcha. Vypláchnuť preto 100 -150 ml pracieho prostriedku z tkaniny je nemožné. Oblečenie potom nosíme celé dni na tele. Avšak najväčšie svrbenie prichádza väčšinou v noci! Viete prečo? Keď sa naše telo zohreje, tieto látky začnú byť aktívne. Dostávajú sa do pokožky a dochádza k svrbeniu. A čo sú to plnidlá? Plnidlá používajú všetci výrobcovia pracích práškov bežne dostupných v maloobchode. Ich hlavnou úlohou je zväčšiť objem pracieho prostriedku tak, aby sme mali dobrý pocit z toho, že si nesieme veľké vrece za málo peňazí. Medzi plnidlá patrí hlavne sóda bikarbóna, zeolity a soľ. U lacnejších práškov sa môžeme stretnúť i s pomletými husími pierkami, drveným sklom, kriedou. Ide o veľmi zle rozpustné látky, ktoré zostávajú ako v odeve, tak i vo Vašej práčke. Znečisťujú odpadový systém pračiek a sú vypúšťané do odpadových vôd. Týmto zanášaním sa utlmujú aj farby látok.


Eurona vo svojich pracích prostriedkoch plnidlá nepoužíva. Vo svojej ponuke má pracie prášky, gély, tabletky i špeciálne prostriedky na športové oblečenie a obuv, softshell vrátane impregnácie, rifle a denim, oblečenie a spacie vaky s páperovou alebo syntetickou náplňou i na ručné pranie.

Navyše šetríte životné prostredie, nakoľko všetky pracie prostriedky sú ekologicky šetrné. Nemusíte sa báť, že šetrné prostriedky sú menej účinné. Naopak! Pracie prostriedky Eurona majú omnoho viac aktívnych pracích látok, vyperú prekrásne, Vaše oblečenie už nebude zašedlé ani zanesené zle rozpusteným práškom. Efekt nepoznáte po prvom praní, kým sa zvyšky predchádzajúceho pracieho prášku z oblečenia odstránia, trvá to asi 4 pracie cykly. Buďte trpezliví. Dôležité je, aby prací cyklus trval aspoň 2 hod., aby sa enzýmy obsiahnuté v pracích prostriedkoch stihli zaktivovať a výsledok prania bol ešte efektívnejší. Eurona pracie prostriedky znamenajú malý objem = veľká výdatnosť = úspora oproti bežným výrobkom. Pracie prostriedky vydržia skutočne dlho. Jedna pracia dávka je totiž 4-5 x nižšia ako je u iných prípravkoch bežné.

Dávkovanie:

Pracie prášky - na 4-5 kg prádla 30 ml, nasypte do balónika (veľká biela odmerka) a vložte do bubna práčky pod prádlo

Pracie gély - pred požitím dôkladne potrepať, aby sa zmiešali všetky aktívne zložky. Na 4-5 kg prádla nalejte 20 ml gélu do malej bielej odmerky. Odmerku s gélom vložiť do balónika (veľká biela odmerka) a ten do bubna práčky pod prádlo.

TIP: u jemného prádla (napr. záclony) alebo u čierneho prádla plňte práčku iba do polovice bubna. Pri preplnenej práčke môže dôjsť k väčšiemu odieraniu prádla a teda i jeho farby v oblasti švov a zipsov.


Pred použitím pracích prostriedkov z Eurony je dôležité si práčku dôkladne vyčistiť.


čistič pračky, kód 3013
čistič pračky, kód 3013

Pokiaľ ste práčku nikdy nečistili, odporúča sa zakúpiť si čističe dva a čistenie zopakovať. U veľmi starých práčiek, ktoré môže držať pohromade iba vodný kameň, sa čistenie neodporúča! Pokiaľ máte odtok z práčky do akrylátovej vane, postrážte si cyklus a vypustenú vodu ihneď osprchujte z povrchu preč.


Pokiaľ nie je práčka vyčistená, periete v špine, ktorá sa v nej nachádza. Prádlo teda nemôže byť ČISTÉ! Naviac, vyčistená práčka ma nižšiu spotrebu energie! Nezabudnite vyčistiť tiež šuflík, odpadový a sieťový filter, gumu,...


Vidíte ten rozdiel? ...

...Naše oblečenie nestráca farby... Ale pri bežnom pracom prostriedku sa vlákna v oblečení /a takisto aj práčka/ zanášajú zvyškami z plnidiel, ktoré všetci výrobcovia do nich pridávajú, len aby navýšili jeho objem ... a z časti sú k tomu tlačení aj zo strany obchodných reťazcov, kedy je tlak hlavne na cenu ....


odkaz na oficiálne stránky Eurona by Cerny